Author: h***o
Date:
Review: 很方便的可隨身攜帶的遮瑕膏,密度強又自染~
顏色: Honey
尺寸: 均碼



















| Ingredients | 無酒精, 純素, 無香精 |
| Color | Honey |
| Texture | Liquid |
| 高度 | 12.07 cm |
| 長度 | 2.38 cm |
| 淨重 | 4.5 g |
| 寬度 | 2.32 cm |
| SKU | sb2303224084884344 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://www.shein.com.hk/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: 優質、創新、實惠。 SHEGLAM 只與最好的供應商和製造商合作,以合理的價格提供高品質的化妝品。 對我們來說,美麗是一種權利。
Quality: 2534560 people said the quality is very good!
Author: h***o
Date:
Review: 很方便的可隨身攜帶的遮瑕膏,密度強又自染~
顏色: Honey
尺寸: 均碼
Author: a***0
Date:
Review: 遮瑕效果: 好 上妝效果: 好 持久度: 不夠
顏色: Shell
尺寸: 均碼
Author: j***3
Date:
Review: 剛開始用時要小心,轉很久才出來,等出來時又變太多,塗上去有點太稠,不好推。
顏色: Sand
Author: C***e
Date:
Review: 顏色匹配: 我拿來提亮 遮瑕效果: 一般 當然該露出來的還是裸露 上妝效果: 有妝感哦 不能用太厚所以我拿來提亮啦
顏色: Buttercream
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.