Author: z***5
Date:
Review: 很好塗也很顯色,在上這個唇膏之前,有先塗一層護唇膏,所以看起來是有光澤的,筆頭細尖的設計很好描繪唇形,顏色也很好看,不過他應該很容易就沾染或暈開,可能還要用蜜粉或是一些別的技巧,避免唇膏掉色,但是整體來說cp值很高,如果只是拍照用或是拿來當薄塗當腮紅也不錯。
顏色: 08 Indian Red
尺寸: 均碼




| Color | 08 Indian Red |
| Ingredients Attributes | Vegan |
| Benefits | Smudge Proof |
| Finish | Matte |
| Texture | Stick |
| 高度 | 1.4 cm |
| 長度 | 11.5 cm |
| 淨重 | 1 g |
| 寬度 | 1.4 cm |
| SKU | sb2306093317818717 |
Brand Name: HANDAIYAN
Brand Page: https://www.shein.com.hk/Brands/HANDAIYAN-sc-0145147821.html
Quality: 8169731 people said the quality is very good!
Author: z***5
Date:
Review: 很好塗也很顯色,在上這個唇膏之前,有先塗一層護唇膏,所以看起來是有光澤的,筆頭細尖的設計很好描繪唇形,顏色也很好看,不過他應該很容易就沾染或暈開,可能還要用蜜粉或是一些別的技巧,避免唇膏掉色,但是整體來說cp值很高,如果只是拍照用或是拿來當薄塗當腮紅也不錯。
顏色: 08 Indian Red
尺寸: 均碼
Author: b***9
Date:
Review: 商品很有質感,價格也很親民,非常推薦購買👍
顏色: 09 Jerez
尺寸: 均碼
Author: l***6
Date:
Review: 很好攜帶的紅紅筆,它是外出妝容的幫助👍👍👍
顏色: 10 Barn Red
尺寸: 均碼
Author: K***K
Date:
Review: 像照片一樣,簡單好用,性價比高。
顏色: 04 Smooth Criminal
尺寸: 均碼
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.